Ekteskapsforberedende kurs

married-couple

Går dere i gifteplaner?

Eller er nettopp gift?

Da har vi den glede å kunne gi dere en fantastisk og langvarig «bryllupsgave».

Hva er ekteskapsforberedende kurs?

Dette er sju kvelder der ett og ett par gjennomfører et samtalebasert kursopplegge sammen med ett erfarent veilederpar fra menigheten.

Hvorfor?

Vi tilbyr kurs fordi Gud elsker dere og vil at dere skal få muligheten til å være i et herlig og livslangt ekteskap. Et godt ekteskap er langt viktigere enn et vellykket bryllup. Viktigere enn bordkort og gjestelister er at dere har lært hverandre å kjenne, at dere vet hva dere går inn i, at dere har snakket sammen om hva dere vil skal prege familien deres, hvordan dere skal takle kriser og hvor det er hjelp å få. Gode ekteskap kommer nemlig ikke av seg selv. De krever forberedelse og de krever investering.

Det er en gave å kunne samtale om fremtiden med noen som har mer erfaring med den type relasjon dere er nye i. Derfor anbefaler vi på det sterkeste at alle i menigheten som skal gifte seg benytter seg av kurset og investerer i hverandre på denne måten. Det er et herlig kurs!

Dersom dere har vært gift en tid allerede, er dere også hjertelig velkommen til å ta kurset.

Kurset har sju hovedtemaer:

  1. Å bli formet sammen med et annet menneske
  2. Å forlate sin far og mor (for å lage et eget hjem)
  3. Til mann og kvinne skapte han dem. Om å gjøre det beste ut av forskjelligheter.
  4. Seksualitet og tiltrekning.
  5. Pakten – det store skillet mellom samboerskap og ekteskap
  6. En vandring mot samme mål
  7. Kunsten å være familie

offer_grey_horizontal_line

Button - Kontakt ossNygjerrig? Klikk på knappen og send en mail til
 Anne Mari Erlandsen for mer info eller spørsmål.

Kommentarer er stengt.